Anfora Creative

Dijital Ajans Hizmetleri

Dijital ajans hizmetleri, adından da anlaşılacağı gibi, dijital ajans tüm işi çevrimiçi (dijital) gerçekleştirecek. Bu durumda dijital ajans hizmetleri de oldukça merak ediliyor. Dijital ajans hizmetleri, arama motoru reklamcılığından sosyal medya yönetimine, arama motoru optimizasyonundan mobil uygulama geliştirmeye kadar geniş bir faaliyet yelpazesine sahiptir.

Reklam bütçenizi etkin kullanmak için ileri stratejiler geliştirilmelidir. Günümüzün geleneksel ajansları yeterli ölçüm mekanizmalarına sahip olmadığından, reklamın etkinliğini ölçmek çok zor olacaktır. Yani dergi, televizyon veya gazetelerde yayınlanan reklamların geri dönüşüm düzeyi tam olarak ölçülemiyor. Ancak dijital ajanslar, hedef kitlelere doğrudan ulaşmak için kendi yöntem ve uygulamalarına güvenebilirler ve reklam dönüşümlerine anında dikkat edebilirler.

Dijital Ajans Hizmetleri Neleri İçerir?

Dijital ajanslar hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda online ortamları kullanıyor. Bu şekilde marka değerinizi artırabilirsiniz. Dijital ajans hizmetleri sağlarken, kurumunuz için prestijli bir imaj oluşturabilirsiniz veya sahadaki etkinizi artırabilirsiniz. Bu kurumların verdiği hizmetler şu şekildedir:

SEO Nedir?

SEO, Türkçe’de “Arama Motoru Optimizasyonu” anlamına gelen ve düzenli çalışma gerektiren bir uygulamadır. Her ajans bu çalışmalar için kendi stratejisini geliştirecek ve Google arama motorunda daha üst sıralarda yer almanızı sağlayacak.

SEO çalışmaları sırasında önemli olan anahtar kelimelerin ve pazarın iyi analiz edilmesidir. Anahtar kelimelerin arama hacimlerinin kontrolü ve pazar içindeki trendleri (Bkz: Google Trends) belirlenerek web site içinde ve dışında çalışmalar yapılması gerekmektedir.

Bu dönemde dijital mecrada atılacak her adım, gelecek için markanın konumu garanti altına alır. Böylelikle konvansiyonel medyanın günden güne güç kaybetmesiyle gelecekte karşılaşacağı hedef kitleye ulaşamama sorununu engellemiş olacaktır. Dijital pazarlamanın önemi de burada bir kez daha karşımıza çıkmaktadır.

Google ADS Reklam Yönetimi?

Marka dilinize uygun içerik hazırlamak ve etkileşimde bulunmak için kapsamlı reklam yönetimi gereklidir. Ayrıca markanızı paylaşım yoluyla yansıtabilmeniz için uygun reklam stratejileri hazırlanmalıdır.

Stratejiler için reklam bütçeleri belirlenmeli ve düzenli olarak reklam optimizasyonu yapılarak kalite puanı yüksek tutulmalıdır. Böylece daha düşük maliyetler ile daha fazla kitleye erişim sağlanabilmektedir.

Google Ads (Google AdWords), reklamların Google’ın arama sonuçları, web siteleri, videolar, mobil uygulamalar, haritalar, alışveriş listeleri ve diğer iş ortağı sitelerde görünmesini sağlayan, anahtar kelime mantığı ile çalışan online pazarlama aracıdır.

Google Ads ile marka görünürlüğü, satış ve kar arttırabilir, bunu yaparken reklam giderleri karşılığında alınacak dönüşüm ölçümlenebilir. Google reklam modelleri ve içeriklerinin bilinmesi, Google Ads reklamı vermeden önce hedefe yönelik doğru kampanyayı seçmekte faydalı olacaktır.

Sosyal Medya Yönetimi?

Sosyal medya yönetimi; sanal dünyadaki sayfaları ve hesapları kullanırken sahip olmanız gereken isim, izlemeniz gereken yol, her durumda kullanmanız gereken yöntem, markanın nasıl tanıtılması ve yönetilmesi gerektiği, düzenli ve düzenli ve uyumlu isim tüm bu Yönetim. Günümüzde sosyal medyanın konumu çok güçlü. Pek çok işlevi olan sosyal medya, en önemli pazarlama tekniklerinden biri olarak kabul edilir.

İçerik Pazarlaması

Dijital dünyada en hızlı tüketilen bilgi olarak tanımlanan içerik, sosyal medya ve web sitelerinde oluşturulmalıdır. Yazılı ve görsel içerik her zaman insanların ilgisini çektiği için marka büyümesi için kullanılmaktadır. Dijital ajansın sağladığı başarılı içerik planı sayesinde sektörde bir adım önde olabilirsiniz.

Analitik Raporlama

Dijital analitik bir ölçülendirme stratejisidir. Dijital dünyada yapılan faaliyetlerin getirisi, web site veya mobil uygulamaların performansı ve kullanıcıların davranışlarının analizidir.

Özet olarak işletmenizin veya web sitenizin popüler olması amacıyla sunulan hizmetlerin tümünü dijital ajanslar yönetmektedir. E-ticaret danışmanlığı, marka ve reklam danışmanlıkları gibi süreçleri en düşük ve verimli maliyetlerle yürüten bu ajanslar, markanızın bilinirliğini artıran kapsamlı faaliyetler sunarak ciddi satış ve müşteri rakamlarına ulaşmanızı sağlar.

Dijital ajans hizmetleri firmanıza pek çok alanda katkı sağlayarak marka bilinirliği ve düşlediğiniz satış hacminize ulaşmanıza imkan sunacaktır. 14 senelik tecrübemiz ve uzman kadromuz ile sizlere istediğiniz dijital ajans hizmetinde fayda sağlayabiliriz.