Anfora Creative

İzmir Reklam Ajansı

İzmir reklam ajansı konusunda oldukça başarılı şehirlerden biridir. Genellikle hangi iş kolu olursa olsun akıllara ilk önce İstanbul gelir. Son yıllarda kozmopolitlikten daha çok kaosa dönüşen İstanbul diğer şehirlerin cazibesini artırmıştır. İzmir’de birçok alan gibi reklam ajansı konusunda da cazibe merkezi haline gelmeye başlamıştır.

Reklam Ajansları Ne İş Yapar

Reklam ajansları ne iş yapar, markalar/firmalar için neden önemlidir konusu birçok kişi için tam net değil. Bu sebeple biraz reklam ajanslarının çalışma prensiplerinden bahsedelim isteriz. Her şeyden önce dijital bir çağda yaşadığımızı unutmamalıyız. Artık markaların yanında insanlar kendilerini tanıtmak bireysel olarak öne çıkmak için reklam çalışmaları yapmaktadırlar. Bir reklam ajansı ile çalışmak istiyor fakat seçim yapmakta zorlanıyorsanız bu yazımızı kesinlikle okumalısınız.

Reklam ajanslarının iş prensiplerine baktığımızda ilk önce çalışacakları marka için kullanmaları gereken iletişim kanallarını belirlerler. Örneğin sizin markanız Instagram’da mı daha görünür olmalı yoksa daha çok Linkedin’da mı olmalısınız gibi seçimleri sizler için analiz ederek sunarlar. Sonrasında belirledikleri bu iletişim kanalları için kurumsal dil oluşturup, sizin misyonunuza uygun tasarımlar veya yazılar üretmeye başlarlar. Özellikle son yıllarda kreatif çalışmalar kitleler tarafından oldukça ilgi çekici hale gelmiştir. Sektörünüzde öncü olmak için hedef/potansiyel kitlenizin olabildiğince ilgisini çekmeniz gerekir. Ne kadar yaratıcı ve bir o kadar gündemle ilgili içerikler hazırlarsanız o kadar çok kitleye hitap etmiş olursunuz.

İzmir Reklam Ajansı: Anfora Creative

İzmir reklam ajansı Anfora Creative olarak sizlere markanız/firmanız için öncelikle stratejik plan çıkarıp ilerleyebileceğimiz yol haritamızı belirliyoruz. Örneğin bizden dijital pazarlama hizmeti aldığınızı düşünelim. Alanınızda önde gelmeniz gereken anahtar kelimeleri belirleyip sizler için arama motoru optimizasyon çalışmaları yapıyoruz. Sonrasında doğru kurgulanmış reklam kampanyaları ile kitlelerinize ulaşıyoruz. Reklam kampanyalarında en önemli bölümlerden biri re-marketing’dir. 15 yıllık tecrübemizle bu konuda gerçekten başarılıyız. Markalara kattığımız değerleri görmek isterseniz Başarı Hikayelerimize bakabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra neler yaptığımızı haklı olarak merak ediyor olacaksınız. Birlikte belirlediğimiz her ayın bir gününde sizlerle toplantı yaparak neler yaptığımızı ve nasıl devam edeceğimizi verilerden aldığımız raporlarımızla konuşuyoruz. Reklam konusundaki diğer hizmetlerimiz için web sitemizi ziyaret edebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.