Portfolyo

CIEL

Ciel, Ar-Ge laboratuvarı olarak kurulmuştur. Laboratuvarın amacı dünya genelinde bulmakta zorlanılan lipozamal enkapsülasyon ham maddesini üretmek ve kozmetik sektöründe kullanmaktır. Bizlerden kurumsal kimlik çalışması istediğinde ilk önce logomuzu tasarlamamız gerekiyordu. Ciel kelimesi Fransızca’da gökyüzü anlamına gelmektedir.

Bu noktada logomuzda mavi kullanmaya karar verdik. Mavi hem isim ile olan bağı hem de anlamı ile aradığımız renkti. Mavi, bilimi ve gökyüzünü çağrıştıran bir renktir. Güven ve sorumluluğu temsil etmesiyle birlikte insanlarda başarı duygusunu da uyandırmaktadır. Renk kodları seçilirken logonun yapısında kullanılan harfler dikkate alınmıştır.

Özellikle “e” harfinde firmamızın laboratuvar olması ve bilime verdiğimiz önemden esinlenerek deney tüpünü anımsatacak şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda “e” harfine verilen 135 derecelik eğim ile de çalışmaların döngüsü vurgulanmıştır. Laboratuvar firmamızın geliştirmek istediği başlıca ham madde “lipozomal enkapsülasyon” olduğu için logomuzdaki “i” harfine uzanan kısım “lipozom” maddesinin yapısından esinlenerek tasarlanmıştır.”

Marka:
Ciel
Tarih:
Kategori: