Anfora Creative

Tasarım Ajansı

Tasarım ajansı verdiği hizmetleri incelediğimizde birçok alan ve sektöre hizmetler sunduklarını görebiliyoruz. Bu hizmetlerin neler olduğunu ve hangi alanlarda daha önde geldiğini sizler için hazırladık.

 

Tasarım ajansı hizmetlerinin başta kreatif olan tasarımlar ve kreatif olmayan tasarımlar olarak ayrıldığını görebiliriz. Her çalışma kreatif olmak zorunda değildir ve sektörün o an ki talebi kreatif içerikler olmayabilir. Buradaki en önemli konu sektör fark etmeksizin her ürün ve hizmetin tasarım ajansına ihtiyaç duymasıdır. Bunun başlıca sebeplerinden biri ise dijital varlıklardır. Artık herkesin bir dijital varlığının olduğunu düşünürsek ürün ve hizmetlerinizin dijital ortamlarda olmaması kaçınılmazdır. Çalışmak istediğiniz tasarım ajansını seçmekte zorlanıyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Tasarım Ajansı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Markanız için en doğru olacağını düşündüğünüz tasarım ajansını belirlerken öncelikle hangi hizmetlere ihtiyacınız olduğuna karar vermeniz gerekir. Eğer hangi alanlarda ihtiyacınız olduğu ile ilgili bilginiz yoksa ajanslardan destek alabilirsiniz. Sektöre yeni giriş yaptıysanız rakiplerinizi iyi analiz etmeniz gerekir. Rakipleriniz hangi platformlarda daha aktif ve nasıl çalışmalar gerçekleştiriyorlar bakmalısınız. Rakip analizi her sektörün vazgeçilmezidir. Özellikle ürün ve hizmetlerin içeriklerine bakmalısınız. Sizin ürünleriniz ile benzer içeriklere veya aynı içeriklere sahip markalar olabilir. Bu noktada yapmanız gereken hedef veya potansiyel kitlelerinizin ilgisini nasıl çekeceğinizi belirlemektir.

Tasarım ajansı ile çalışmaya karar verirken dikkat etmeniz gereken adımlar bulunur. Sektörünüzle ilgili referanslarının olup olmadığı ve hangi platformlarda aktif olduklarına dikkat ederek araştırmalarınıza başlayabilirsiniz.

Çalışmak istediğiniz tasarım ajansını belirlerken verdikleri diğer hizmetleri de incelemenizi öneririz. Çünkü; rakip analizi, pazar analizi veya ürün geliştirme gibi konularda da tecrübeli olan ajansları tercih etmeniz sizler için önemli olacaktır. Böylelikle sizler için sadece tasarımlar değil, ürün ve hizmetlerinizi geliştirecek çalışmalar da yapacaklardır.

Ajans Seçimi Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Ajans seçimi yapıp çalışmaya başladığınızda ajanstan gelen öneri ve tavsiyeleri dinlemeniz sizler için hazırladıkları yol haritasına uymanız gerekir. Buradaki süreç yönetiminde ajansınızla bağınızın güçlü olması gerekir. Böylelikle ajansınıza güveniniz tam olacaktır. Tasarım ajansı ile çalışmakta çekinen markalar genellikle kreatif içeriklerin kitlelerini şaşırtmasından ve ürünlerinden uzaklaşmalarına yol açacağından korkmalarıdır. Sosyal medya platformları başta olmak üzere her gün gelişen dijital ortamların gerisinde kalmanız markanızı geriye götürecek uzun vadede kitlelerinizin sizi unutmasına yol açacaktır.

Özellikle tasarım ajanslarının sizlere sunduğu planlar ve fikirler dahilinde ilerlemenizi öneririz.